ریاست بخش آسیایی انجمن جهانی روان درمانی

درپایان نهمین کنگره بین المللی روان درمانی(بخش آسیایی) در پایان اردیبهشت۹۵، آقای دکتر غلامعلی افروز استاددانشگاه تهران به ریاست بخش آسیایی انجمن جهانی روان درمانی انتخاب شدند.

قناعت و بهداشت روان

ازقدیم گفته اند که قناعت توانگرکند مردرا. ازاین جمله حکمت آمیز، بیشترمردم وجه اقتصادی آن را دریافت می کنند. اما قناعت دارای گستره بسیاروسیعی است که نهایت آن به آرامش روانی می انجامد. قناعت، به معنای رضایت از موقعیتی است که درآن قرارداریم. این رضایت به معنای بی توجهی به آینده وپیشرفت نیست؛ بلکه ضمن توجه به آینده وکوشش مستمر برای تحقق آینده ای بهتر، راضی بودن به وضع موجوداست. درمعنای معرفتی آن، رضایت وقناعت به معنای راضی بودن به قضای خداوند است که بیانگر نوعی توکل می باشد.

درهرصورت، ازخواص قناعت ورضایت از وضع موجود، آرامش درونی است و یکی از معیارهای بهداشت روان وشخصیت سالم بشمار می رود. خاطرم است که پدرم بدلیل قناعت شگفت انگیزی که درزندگی ساده خود داشت، ازمن می پرسید که : ” اینکه مردم میگن اعصابمون خرابه ، یعنی چی ؟ ” به عبارت دیگر ، ایشان بدلیل قناعت ورضایتی که اززندگی داشتند، تصوری از عصبانیت وتنش روانی نداشتند.

سال نو

فرارسیدن سال نو، سال ۱۳۹۵ را به دوستان و دانشجویان عزیز و استادان گرامی، صمیمانه تبریک وتهنیت می گویم. ان شاالله سال نو، سالی پربرکت توام با نشاط و بهجت باشد.

RSS رویش روانشناسی شماره ۱۳

eNAMAD

سایت رویش روان شناسی نماد اعتماد الکترونیکی(eNAMAD) را دریافت کرد.

رویش روانشناسی شماره ۱۳

فصلنامه رویش روان شناسی، شماره ۱۳، ویژه زمستان ۹۴ منتشر شده است. علاقمندان به سایت رویش روان شناسی مراجعه نمایند.
http://frooyesh.ir

تسلیت

جناب آقای دکترمحمدعلی بشارت

درگذشت مادرگرامی شما ( مادر۳ شهید) را به جناب عالی و خانواده محترم تسلیت می گویم. رضاپورحسین

رویش روان شناسی، شماره ۱۲ منتشر گردید

فصلنامه رویش روان شناسی، شماره ۱۲ ویژه پاییز ۱۳۹۴ منتشرشده است. مقالات رویش روان شناسی درسایت  فصلنامه به آدرس زیر قابل دریافت ومشاهده است.

http://frooyesh.ir/browse.php?slc_lang=fa&slc_sid=1&cur=1

 

 

رشدیکپارچه انسان

http://www.pourhosein.ir/wp-content/uploads/2015/10/pdf

مصاحبه با دکتر پورحسین درباره ماهواره

http://www.rajanews.com/news/212305
ارسال